facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   18/06   Neznášam ťa!   18.00   VSTUPENKY

5. ročník Bratislavské jazzové dni v Žiline

5. ročník Bratislavské jazzové dni v Žiline

Nie sú žiadne termíny pre toto podujatie!

 Medzinárodný festival Bratislavské jazzové dni v Žiline, ktorý patrí po Bratislave medzi najväčšie jazzové sviatky na Slovensku, oslavuje piate narodeniny.

Najväčšou hviezdou 5. ročníka jubilejných Bratislavských jazzových dní v Žiline bude Cory Henry & The Funk Apostels. Fenomenálny hudobný mág, americký pianista, virtuózny hráč na klasický organ - hammond B3, zakladajúci člen formácie Snarky Puppy, s ktorou získal 3 Grammy, sprevádzal hudobníkov ako Bruce Springsteen, Michael McDonald, P. Diddy, Boyz II Men, Kenny Garrett či the Roots. Na Bratislavských jazzákoch v Žiline vystúpi v sobotu 21. októbra so svojou novou vášňou, hudobným projektom The Funk Apostels v rámci európskeho turné The Funk Crusade Tour.

Program prvého festivalové dňa 20. októbra opäť otvorí víťaz medzinárodnej súťaže Žilina International Jazz Contest (od roku 2014), ktorá je určená pre mladé kapely a 
zoskupenia všetkých hudobných tendencií a štýlov, interpretujúcich džezovú hudbu. Divadelné pódium piatkového večera bude patriť poprednému francúzskemu jazz-funky bubeníkovi s neuveriteľnou hráčskou technikou Damienovi Schmittovi. Damien Schmitt je dvorný bubeník slávneho basgitaristu Alaina Carona. V Žiline predstaví svoj nový hudobný projekt s kapelou špičkových francúzskych jazzových muzikantov dam´nco. Na záver večera vystúpi znamenitá americká speváčka, skladateľka a broadwayská herečka Shayna Steele, ktorá spolupracovala v hudobných projektoch s Mobym, Rihannou, Natashou Bedingfield či kapelou Snarky Puppy.

V sobotu 21. októbra predstavia svoj nový album Calm slávny americký bubeník Gene Jackson & Ondrej Štveráček Quartet. Gene Jackson je považovaný za majstra všetkých rytmických štýlov. Bol dlhoročným spoluhráčom Herbie Hancocka a Dave Hollanda. Žilinskému publiku sa predstaví v kvartete popredného českého saxofonistu Ondreja Štveráčka, s ktorým na albume spolupracoval. Kvarteto dopĺňajú dvaja slovenskí hráči par excellence, pianista Klaudius Kováč a kontrabasista Tomáš Baroš. Vrcholom festivalu bude vystúpenie už spomínaného amerického klavírneho mága Cory Henryho & The Funk Apostels.

Budeme radi, keď budete s nami jazzovať na 5. jubilejnom ročníku medzinárodného festivalu Bratislavské jazzové dni v Žiline v dňoch 20. – 21. októbra 2017.