facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   18/06   Neznášam ťa!   18.00   VSTUPENKY

 OBNOVENÁ PREMIÉRA HANA (HOMMAGE À HEGEROVÁ)

13. 09. 2017

OBNOVENÁ PREMIÉRA HANA (HOMMAGE À HEGEROVÁ)

Po prázdninách Mestské divadlo Žilina prichádza s novo obnovenou premiérou predstavenia Hana (Hommage à Hegerová), v hlavnej úlohe so slovenskou jazzovou speváčkou a herečkou Luciou Lužinskou v réžii Antona Šulíka.

Lucia Lužinská vyštudovala VŠMU v Bratislave, odbor herectvo, a taktiež prestížnu Kunst Universität Graz v Rakúsku, kde študovala odbor džezový spev. Diváci ju poznajú aj zo seriálu Panelák, kde stvárnila postavu zdravotnej sestry Kláry. Prežila určitý čas v Japonsku a Škandinávii.

Od roku 2003 spolupracuje s kapelou All Time Jazz, s ktorou nahrali tradičné jazzové štandardy First Take (2005), alebo autorské CD (Un)covered (2008) a Zimná krajina/ Winterland (2011).  Na swingovom festivale v nemeckom Glauchau získali v roku 2006 hlavnú cenu v kategórii kombo a Lucia získala aj cenu poroty za sólový spev. Zaspievala si aj s americkým spevákom, skladateľom a dirigentom Bobbym McFerrinom na jeho koncerte v Bratislave.

Hudobná inscenácia Hana (Hommage à Hegerová) je veľkou poctou Hane Hegerovej, ktorá v žilinskom divadle pôsobila na začiatku svojej kariéry ako herečka (1953–1958). Hoci sa známa osobnosť šansónu v inscenácii neobjaví, avšak jej prítomnosť je silne cítiť cez skladby, ktoré ukrývajú svoje tajomstvo.

Príbeh nás zavedie do zákulisia regionálneho divadla, v ktorom sa pripravuje hudobno-divadelný večer o Hane Hegerovej. Hlavná hviezda súboru, na ktorej je celá produkcia postavená, sa však nečakane rozhodne z divadla odísť. V predstavení ju má narýchlo nahradiť mladá absolventka herectva z hlavného mesta. Jej príchod rozvíri zdanlivo pokojné provinčné vody a postupne sa dozvedáme, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Účinkujú: Lucia Lužinská, Veronika Strapková, Juliána Oľhová, Michal Tomasy, David Uzsák, Braňo Bačo, Boris Zachar, Karin Holešová, Martina Vyšinská, Patrícia Hanuliaková.

Vstupenky sú už v predaji!