facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   19/02   Zločin a trest   10.00   VSTUPENKY

129. premiéra Mestského divadla Žilina

25. 10. 2018

129. premiéra Mestského divadla Žilina

129. premiéra Mestského divadla Žilina

Mestské divadlo Žilina obohatí svoj repertoár o brilantnú hru výnimočnej britskej súčasnej autorky Lucy Prebble. Hra VEDĽAJŠIE ÚČINKY je drámou o ambíciách a etike medicíny a ľudskej odvahe cítiť niečo skutočné. Divadelnú hru Vedľajšie účinky uvedie Mestské divadlo Žilina v réžii Michaela Vyskočániho 3. novembra 2018 o 19:00 hod.

Študentka Connie a mladý cestovateľ Tristan sa stretávajú ako dobrovoľníci pri testovaní nového druhu antidepresív. Lekári zvyšujú dávky liekov a vzťah Connie a Tristana prerastá do niečoho väčšieho a prekvapivo intenzívneho. Zbližujú sa a stávajú spiklencami v drobných únikoch z prísneho režimu nemocnice. Všetko by vyzeralo ako začiatok krásneho vzťahu, no vzplanutie dvoch mladých ľudí je lekármi považované len za vítaný vedľajší účinok nového lieku. Pochybnosti postupne nahlodávajú aj Connie a Tristana. Ani informácia, že jeden z nich dostáva placebo, situáciu nerieši. Práve naopak. Experiment začína narážať na hranice lekárskej vedy a krízu vedúcej lekárky. Sú city len predvídateľnou chemickou reakciou? Poznáme naše vlastné emócie?
Divadelná hra Vedľajšie účinky získala vo Veľkej Británii v roku 2012 ocenenie za najlepšiu hru ( The Critics' Circle Award for Best Play).


preklad MARTIN ONDRISKA / dramaturgia LENKA GARAJOVÁ / scéna ZUZANA HUDÁKOVÁ/ kostýmy ĽUDMILA BUBÁNOVÁ/ videoart plutoon/ réžia MICHAEL VYSKOČÁNI

účinkujú I. KUBÁČKOVÁ, J. DOBRÍK, A. NOVÁKOVÁ, D. UZSÁK

VSTUPENKY SÚ V PREDAJI


FOTOGALÉRIA