facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   24/05   Zločin a trest   19.00   VSTUPENKY

DO UMELECKÉHO NEBA ODIŠIEL JAROSLAV CIMBALÍK

13. 03. 2018

DO UMELECKÉHO NEBA ODIŠIEL JAROSLAV CIMBALÍK

Jaroslav Cimbalík bol slovenský herec a bábkoherec. Svoju činnosť začal v Divadelnom krúžku J. Palárika v Závodí. V roku 1953 sa stal členom Divadla Petra Jilemnického v Žiline.

V Bábkovom divadle v Žiline hral 27 rokov a stvárnil úlohy v 120 tituloch. Niekoľko úloh stvárnil aj v žilinskom divadle – scéna pre deti a mládež Maják. Za svoju činnosť bol ocenený Slovenským literárnym fondom za hlavnú postavu “Kráľa Leara” v Mrožkovej inscenácii podľa motívu W. Shakespeara (1987). V roku 2009 mu poďakoval minister kultúry SR Marek Maďarič za celoživotné dielo. V činohre účinkoval napríklad v inscenáciách Surovô drevo, Ľudia z našej ulice, Ženský zákon. Cimbalík hral aj mnoho postáv bábkarskej klasiky v Bábkovom divadle. Účinkoval aj v slávnej inscenácii Revue Ferri a Tonny. V roku 2013 si z rúk žilinského primátora Igora Chomu prevzal cenu mesta „Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina".

 

Posledná rozlúčka s Jaroslavom Cimbalíkom bude vo štvrtok 15. 3. 2018 o 11.00 hod. vo Farskom kostole sv. Jána Bosca v Žiline (saleziáni).

 


FOTOGALÉRIA