facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   18/06   Neznášam ťa!   18.00   VSTUPENKY

OKTÓBER V DIVADLE

27. 09. 2018

OKTÓBER V DIVADLE

Mestské divadlo Žilina pre Vás pripravilo aj na mesiac október zaujímavý a inšpiratívny program. Okrem domácich titulov sa môžete tešiť na bohatý program hosťujúcich podujatí.

Majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory? - Juraj „Šoko" Tabaček, Lukáš „Pucho" Púchovský a Stanislav „Stanley" Staško opäť 9. októbra predvedú na našich divadelných doskách novú a nepredvídateľnú divadelnú improvizáciu, ktorá je spoločným dobrodružstvom hercov a divákov. Prinesú neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

Výnimočný koncert skupiny Korben Dallas s Adamom Baldychom sa na doskách divadla uskutoční 11.októbra. Prvýkrát si spoluprácu vyskúšali minulý rok na podujatí Mosty-Gesharim. Spojenie sa umelcom zapáčilo natoľko, že sa rozhodli zopakovať si ho, tentokrát v podobe celovečerného programu.

Najnovšie predstavenie z repertoáru Mestského divadla Žilina – A je tu zas, si môžete prísť pozrieť 12. a 26. októbra. Takmer sedemdesiat rokov po svojom páde sa Adolf Hitler za záhadných okolností prebúdza v súčasnom Berlíne. Vojna skončila, jeho politická strana aj verní spolupracovníci sú preč. Napriek tejto nepriaznivej situácii je Adolf Hitler vo vynikajúcej kondícií, pripravený pokračovať  v práci a urobiť z Nemecka opäť veľkú ríšu. Čoskoro ale zisťuje, že svet okolo neho sa radikálne zmenil. Až na jednu vec. V niektorých názoroch ostal prekvapivo radikálnym. Vďaka tomu si Hitlerove plamenné vyjadrenia a kontroverzné témy nájdu miesto v televízii a získavajú čoraz väčšie publikum. Producenti aj samotní diváci ho spočiatku považujú za vtipného imitátora a glosátora. Vtipné vystúpenia sa nenápadne menia na Hitlerov nový politický program. Okrem televízie ovládne aj youtubový kanál a webové stránky. Nebezpečný zločinec sa za pomoci nových spolupracovníkov a nadšených divákov stáva charizmatickou mediálnou hviezdou. Narastajúcemu počtu fanúšikov sa zdá, že za čias toho „skutočného“ Hitlera predsa nebolo všetko až tak zlé.

Program šiesteho ročníka medzinárodného festivalu Bratislavské jazzové dni v Žiline 2018 aj tento rok prináša do Žiliny veľké svetové jazzové osobnosti a sľubuje unikátne hudobné zážitky. Hlavný koncert festivalu sa opäť uskutoční v priestoroch Veľkej sály Mestského divadla Žilina v nedeľu 21. októbra od 18. hodiny. Medzi hlavné hviezdy tohtoročného festivalu patrí energická afroamerická jazzwomanka a huslistka Regina Carter. Reginu Carter bude na koncerte sprevádzať jedna z najdlhšie fungujúcich slovenských jazzových formácií, skupina AMC Trio. Na festivale sa ďalej predstaví legendárne americké jazz fusion kvarteto Yellowjackets. Títodvojnásobní držitelia Grammy v obmenenej zostave fungujú a vystupujú na svetových pódiách už 40 rokov. Nahrali takmer 30 albumov a boli 17 ráz nominovaný na cenu Grammy.

CELÝ PROGRAM SI MÔŽETE POZRIEŤ TU