facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   15/11   Triedny nepriateľ   19.00   VSTUPENKY

Pľúca

Pľúca

25/11 NEDEĽA 19.00 štúdio 10 € / 12 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

Mohla by som lietať sedem rokov do New Yorku tam a späť a stále by som zanechala menšiu ekologickú stopu, ako keď budem mať dieťa. Desať tisíc ton CO2. Toľko váži Eiffelovka. Porodila by som Eiffelovku.“

Čo znamená pre mladý pár rozhodnutie mať dieťa? V súčasnom svete je to veľký krok pre ich vzťah, no ešte väčší krok pre planétu. V dobe ekologických hrozieb a klimatických zmien je nový prírastok zdrojom pochybností a obáv. Ak sa chce mladý pár správať zodpovedne, musí si predsa položiť množstvo otázok. Netreba veľa, aby sa v snahe byť zodpovedný a racionálny stratilo to najpodstatnejšie, vzájomné porozumenie a láska. Je dôležitejšie zachrániť planétu alebo vlastný vzťah? O komplikovanosti lásky a ekológie a o jednoduchosti šťastia rozpráva odvážna, nápaditá hra Pľúca renomovaného britského autora Duncana Macmillana.

Dramaturgicko-režijná dvojica Lenka Garajová a Michael Vyskočáni prináša na javisko problémy mladej generácie. Cez intímnu drámu súčasného britského autora Duncana Macmillana Pľúca stavajú do kontrastu celosvetové ekologické problémy a lásku dvoch ľudí. Vo vzduchu visí otázka: je dôležitejšie zachrániť planétu alebo vlastný vzťah? V inscenácii sa  pozornosť sústreďuje najmä na sugestívne herectvo Ivany Kubáčkovej a Michala Režného.

Tvorivý tím:
Preklad: Martin Ondriska
Dramaturgia: Lenka Garajová
Scéna a kostýmy: Zuzana Hudáková
Produkcia: Lenka Görfölová, o.z. per. ART

Réžia: Michael Vyskočáni

Hrajú:
Ivana Kubáčková
Michal Režný



FOTOGALÉRIA


PľúcaPľúcaPľúcaPľúca