facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   27/11   Sám sebe sám   18.00   VSTUPENKY

Sám sebe sám

Sám sebe sám

TEXT    Michaela Zakuťanská   RÉŽIA    Jiří Pokorný

27/11 PIATOK 18.00 veľká sála verejná generálka 8 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

28/11 SOBOTA 19.00 veľká sála premiéra 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

03/12 ŠTVRTOK 19.00 veľká sála 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

Stret generácií môže byť medzigeneračným dialógom, ale aj tvrdým stretom odlišných pohľadov na život a hodnoty. Snahou nadviazať organické vzťahy vo virtuálnej realite. Túžbou po ľudskom teple. Ľahostajnosť voči realite a únik z nej už nie je viac únikom do vlastnej samoty a prírody, ale únikom do technosféry.

Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti v roku 2030 vo viacgeneračnej rodine. Matka Gala pracuje ako správkyňa online účtov mŕtvych ľudí a túži sa stať celebritnou ceremoniárkou posmrtného života. Z otca Krištofa, ktorý riadi bezpilotné autá, sa stáva navádzač vojenských dronov. Komunikácia s deťmi viazne a odohráva sa viac vo virtuálnej rovine. Pohladenie matky je pohladenie račím klepetom, ktoré z jej ruky vzniklo organickým spojením s mobilom, ktorý má neustále v ruke. Stará babička Alma, o ktorú sa stará ukrajinská opatrovateľka Anastázia, už nemá viac autoritu a sediac v kúte poodhaľuje tajomstvo života svojej vnučke Amálke. Život, nielen vlastný, nie je cestou, ale prostriedkom k naplneniu egoistických túžob a predstáv o instantnom instagramovom obraze o rodine. Ostatní sú tu pre nás, len aby každý mohol byť viac sám pre seba a každý je vo svojom bytí sám.

Text na telo súboru píše jedna z najmladšej generácie slovenských dramatikov a dramatičiek, spoluzakladateľka nezávislého Prešovského národného divadla, Michaela Zakuťanská. Uvedieme ho v réžii českého dramatika a režiséra Jiřího Pokorného, ktorého dramatické texty aj inscenácie sú označované za prvú vlnu coolness v Čechách.


Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Inscenácia obsahuje expresívne výrazy a je vhodná pre divákov od 18 rokov.

Dĺžka predstavenia:

Premiéra: 28. 11. 2020


OSOBY A OBSADENIE

Gala:Ela Lehotská
Krištof:Boris Zachar
Amálka:Kristína Sihelská
Max:Dominik Suchoň
Alma:Tajna Peršić
Anastázia:Ada Juhásová
Lívia:Barbora Švidraňová
Koža:Dávid Uzsák
JUDr. Čáp:Michal Vidan

REALIZAČNÝ TÍM

Autorka:Michaela Zakuťanská
Dramaturgia:Martin Gazdík
Scéna:Petr Novák
Kostýmy:Jana Hauskrechtová
Hudba:Michal Novinski
Réžia:Jiří Pokorný

PARTNERI


Fond na podporu umenia